Polska

Słowacja. Tatry. 3 piękne i łatwe trasy (niemal) dla każdego.

Myśleliście kiedyś o wypadzie w Tatry słowackie, ale nie wiedzieliście co, gdzie i jak? Jeśli tak to przedstawiam Wam propozycje trzech naprawdę zachwycających tras u naszych południowych sąsiadów.

Małopolska. Tatry. 5 pięknych tras dla każdego.

Chcecie ruszyć w Tatry, ale nie wiecie od jakich tras zacząć? A może macie małe dzieci i poszukujecie szlaków lekkich, niezbyt wymagających ale z pięknymi widokami jednak patrząc na mapę, nie macie pojęcia, które wybrać? W takim razie ten post jest właśnie dla Was!

Pomorskie. A może nad morze? Przegląd moich ulubionych nadbałtyckich plaż.

Nasze morze, choć zimne i niemiłosiernie wietrzne ma swój nieodparty urok. Ja najbardziej je lubię wiosną i wczesną jesienią, kiedy na opuszczonych przez turystów plażach, w samotności można cieszyć się szumem fal i patrzeć w bezkresny horyzont.

Małopolskie. Beskidy. Pasmo Policy czyli przepis na idealny dzień w górach.

Jeśli macie, w najbliższym czasie, w planach wizytę w Beskidzie Żywieckim, to mam dla Was piękną, całodzienną trasę. Pasmo Policy ma wszystko, czego wytrawnemu piechurowi do szczęścia potrzeba. Jest wodospad, widoki zarówno na pasma Beskidów jak i Tatry, no i oczywiście schronisko.

Małopolskie. Lanckorona czyli spacer wśród drewnianych domków.

Urocze, drewniane domki z XIX wieku, galerie z lokalną sztuką i klimatyczne knajpki. Lanckoronę można podsumować jednym krótkim zdaniem: jest sielsko i anielsko.

Pomorskie. Rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej czyli jeziora, lasy, morze i śpiew ptaków.

Wyspa Sobieszewska to jedna z dzielnic Gdańska, zdecydowanie mniej znana szerszej publiczności. Śmiało może powiedzieć, że to taka wieś w mieście. Są tu kilometry plaż, pachnący las sosnowy i rezerwat pełen ptaków.

Dolny Śląsk. Karpacz i okolice. Co warto zobaczyć?

Karpacz to jedno z najpopularniejszych miejsc na Dolnym Śląsku, którego przy zwiedzaniu Dolnego Śląska nie powinniście pominąć! Nie wspomnę już o okolicy. Tu od czekających atrakcji może rozboleć Was głowa. Dlatego przychodzę Wam dziś z pomocą!

12 podróży w 12 miesięcy czyli podsumowanie roku 2019.

Po koniec zeszłego 2018 roku wpadliśmy na pewien troszkę szalony pomysł. W ciągu 12 miesięcy pojedziemy w 12 mniejszych lub większych podróży. Nie stała za tym planem żadna wielka idea ani cel. Chcieliśmy zdyscyplinować sami siebie i zobaczyć czy damy radę zarówno czasowo jak i finansowo. Nie mieliśmy żadnej listy miejsc, które odwiedzimy ani sprecyzowanego budżetu.

Pomorskie. Kadry z jesiennego Gdańska – Stocznia.

Stocznia Gdańska, chyba każdy o niej słyszał. Z pozoru opuszczona i zapomniana ale gdy się jej dokładniej przyjrzeć i wsłuchać w jej dźwięki to odkrywa się toczące się tu życie. Słychać muzykę wydobywającą się zza zaniedbanych murów, ludzi przemykających dziurawymi ulicami i znikających za niewidzialnymi drzwiami…

Pomorskie. Sasino i Cisowy Zakątek czyli przepis na idealny weekend nad Bałtykiem.

Gdy przeminą wakacje, nasze polskie plaże pustoszeją, swobodnie hula po nich wiatr, a jego świst miesza się z hukiem fal uderzających o brzeg. Czasem w tej kakofonii dżwięków można usłyszeć skrzek mew. Lubię ten moment bo wtedy długie bałtyckie plaże są tylko dla mnie, do moich uszu nie dociera gwar ludzkich rozmów.

POLSKA WEEKENDOWO. GŁĘBOCZEK VINE RESORT&SPA.

Zabieram dziś Was do miejsca gdzie z łatwością można zapomnieć o troskach dnia codziennego, gdzie czeka na Was dobre wino a gruszkę możecie zerwać prosto z drzewa. Do miejsca, gdzie odrywając wzrok znad książki będziecie cieszyć oczy pięknym widokiem.

Dolny Śląsk. Rudawy Janowickie i Góry Sokole.

Rudawy Janowickie i Góry Sokole to dwa niewielkie sąsiadujące ze sobą pasma górskie gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka. Pod koniec czerwca przez większość czasu wędrowaliśmy sami wsłuchując się w życie lasu, podglądając mrówki i ciesząc oczy widokami rozciągającymi się z tutejszych szczytów.

Dolny Śląsk. Dolina Pałaców i Ogrodów.

Położona w Kotlinie Jeleniogórskiej Dolina, upchnięta pomiędzy Karkonoszami i pasmem Rudaw Janowickich, wydaje się być wyrwana z rzeczywistości i przeniesiona na łamy baśniowej opowieści. Sa tu ruiny średniowiecznych zamków, pięknie odrestaurowane pałace i rozległe XIX – wieczne parki harmonijnie wkomponowane w naturę.

POLSKA WEEKENDOWO. HERBARIUM HOTEL & SPA

Wyobraźcie sobie pięknie odnowiony klasycystyczny dwór położony w rozległym parku nad brzegiem jeziora, który skrywa nowoczesne wnętrza i strefę spa z krytym basenem, z którego rozciąga się bajeczny widok na jezioro. Wyobraziliście juz to sobie? Jeśli tak, to na pewno jesteście w Herbarium Hotel & Spa w Chomiąży Szlacheckiej 9 km od Biskupina w województwie […]

Pomorskie. Słowiński Park Narodowy.

Każde dziecko mieszkające na Pomorzu, choć raz w czasach szklonych zaliczyło wycieczkę na ruchome wydmy w Łebie, aby potem zapomnieć o tym miejscu na wieki. Zapomniałam i ja. Aż, któregoś dnia przeglądając instagrama natknęłam się na zdjęcia z tego parku. Podjęcie decyzji aby tam pojechać zajęło nam chwilę i powiem Wam, że była to dobra decyzja. […]

Pomorskie. Park Narodowy Borów Tucholskich.

Park Narodowy Bory Tucholskie to nadal mało znany kawałek Polski. Tu ciągle można powędrować leśnymi ścieżkami napotykając na trasie zaledwie kilku turystów. Posłuchać śpiewu ptaków, nieprzerywanego dźwiękami przychodzących sms-ów, mms-ów i nieoczekiwanych połączeń. Tu spokojnie możesz leżeć na trawie gapić się błękitne niebo wciągając nosem zapach lasu albo wręcz odwrotnie jeździć na rowerze (są tu […]